Νέα διαδικτυακή διαδικασία για την παραλαβή περγαμηνής

Δευτέρα, 24 Μαϊος 2021 16:37
Κατηγορία: Ανακοινώσεις

Η Εταιρία Αξιοποιήσεως και Διαχειρίσεως της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, μέσω της ιστοσελίδας https://papyrus.uoa.gr, παρέχει πλέον την δυνατότητα στους αποφοίτους των σχολών να αιτηθούν ηλεκτρονικά την έκδοση του τίτλου σπουδών τους, πτυχιακών, μεταπτυχιακών καθώς και διδακτορικών διατριβών, σε περγαμηνή.

Η όλη διαδικασία ολοκληρώνεται μέσω της πλατφόρμας που έχει δημιουργηθεί και η παραλαβή της περγαμηνής γίνεται από την εκάστοτε Γραμματεία της Σχολής/Τμήματος στον χρόνο που θα συμφωνηθεί. Η διαδικασία είναι απλή και σύντομη και σκοπός είναι να διευκολύνει και να αποσυμφορήσει τις Γραμματείες των Σχολών και Τμημάτων απλοποιώντας τις διαδικασίες, εξοικονομώντας χρόνο και διασφαλίζοντας παράλληλα τις οικονομικές συναλλαγές.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 24 Μαϊος 2021 17:54