Διαδικτυακή συζήτηση διαΝΕΟσις: Υποδομές στην Ελλάδα

Την Τετάρτη 5 Απριλίου στις 18:00 διοργανώνεται από την διαΝΕΟσις δημόσια διαδικτυακή συζήτηση για τις υποδομές στην Ελλάδα.

Ποια είναι η κατάσταση των υποδομών στη χώρα μας σήμερα, πόσο σημαντική είναι η προστασία τους και πόσο απαραίτητος ο εκσυγχρονισμός τους, τι χρειάζεται να αλλάξουμε στο μέλλον είναι μερικά από τα ερωτήματα που θα τεθούν κατά τη διάρκεια της συζήτησης.

Στη συζήτηση, που αποτελεί το 25ο diaNEOsis Live, και την οποία θα συντονίσει ο Διευθυντής Περιεχομένου της διαΝΕΟσις Θοδωρής Γεωργακόπουλος, θα συμμετέχουν οι:

• Γιώργος Δελλής, Καθηγητής στη Νομική Σχολή του ΕΚΠΑ
  • Ευθύμης Λέκκας, Καθηγητής Δυναμικής Τεκτονικής και Εφαρμοσμένης Γεωλογίας και Διαχείρισης Φυσικών Καταστροφών του ΕΚΠΑ – Πρόεδρος του Οργανισμού Αντισεισμικού Σχεδιασμού & Προστασίας (ΟΑΣΠ)
  • Βασίλης Μπαρδάκης, Δρ. Πολιτικός Μηχανικός, Πρόεδρος του Συλλόγου Πολιτικών Μηχανικών Ελλάδος (ΣΠΜΕ)
  • Διομήδης Σπινέλλης, Καθηγητής στο Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του ΟΠΑ
  • Ζωή Χριστοφόρου, Επικ. Καθηγήτρια στην Πολυτεχνική Σχολή του Πανεπιστημίου Πατρών

Για την παρακολούθηση της συζήτησης, κάντε εγγραφή εδώ.