Ημερίδα για τις Φυσικές Καταστροφές στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου διοργάνωσε Ημερίδα για τις Φυσικές Καταστροφές, η οποία έλαβε χώρα την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2016 στην Μυτιλήνη.

Κεντρικοί ομιλητές στην Ημερίδα ήταν οι Καθηγητές του Πανεπιστημίου Αιγαίου, Ζούρος Νικόλαος και Καλαμποκίδης Κώστας, και ο Καθηγητής του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Λέκκας Ευθύμης.

Ο Καθηγητής του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και Διευθυντής του ΠΜΣ "Στρατηγικές Διαχείρισης Περιβάλλοντος, Καταστροφών και Κρίσεων", Λέκκας Ευθύμης, στο πλαίσιο της Ημερίδας, πραγματοποίησε ομιλία με θέμα "Αποστολή στην Κεντρική Ιταλία (Σεισμική Ακολουθία Αυγούστου & Νοεμβρίου 2016) - Αντιστοιχίσεις με τον Ελληνικό Χώρο".